loading

Alpina-Studio

AlpinaStudio

O mnie

Jestem założycielem i właścicielem firmy Studio Alpina Doradztwo Hotelowe. Posiadam ponad 30-letnie doświadczenie w branży hotelarskiej, które zdobywałem pracując w Europie w wiodących sieciach hotelowych takich jak Starwood Hotels & Resorts, Penta Hotels i InterContinental Hotels.

W Polsce pracuję od roku 1997. Do roku 2002 byłem Dyrektorem ds. Gastronomii w hotelu Sheraton Warsaw, od roku 2003 do 2006 pełniłem funkcję Executive Assistant Managera w hotelu The WESTIN Warsaw dołączając do zespołu w czasie przygotowania obiektu do otwarcia.

W maju 2006 powróciłem do hotelu Sheraton Warsaw jako Resident Manager. W czasie pracy dla Starwood Hotels and Resorts w Polsce, wspierałem Area General Managera, dostarczając wiedzy dotyczącej branży F&B, w tym koncepcji kulinarnych, układów kuchni, centrów konferencyjnych oraz FF&E i OSE dla projektów hotelowych w Krakowie, Poznaniu, Sopocie, Warszawie, Mikołajkach, Zagrzebiu, Kijowie i Tiranie.

Od 2008 roku prowadzę firmę konsultingową oferującą usługi doradztwa obejmujące zarządzanie hotelem, wsparcie architektoniczne, audyty jakościowe, przygotowanie nowych obiektów do otwarcia oraz reorganizację istniejących hoteli.

W roku 2015, jako Associated Partner dołączyłem do zespołu FORTECH Consulting, gdzie współdpowiadam za rozwój biznesu oraz usług doradczych związanych z funkcjonowaniem obiektów hotelowych.

Posiadam bogate doświadczenie na polskim rynku hotelarskim, oprócz swojego ojczystego języka włoskiego, biegle władam także językami polskim, angielskim i niemieckim.

Emanuele Dalnodar

Właściciel / Założyciel